ویروسی به نام زیبایی – ویکی بلاگ

 سونامی جراحی های زیبایی در ایران، داد انجمن جراحان فوق تخصصی پلاستیک و زیبایی را هم درآورده است. روزانه هزاران صفحه مجازی پزشکان متخصص و غیرمتخصص، مردم را ترغیب به انجام روش های تهاجمی و غیرتهاجمی زیبایی می کنند.

به گزارش ویکی بلاگ، همشهری نوشت: همین چند روز پیش بود که علیرضا صابری، دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران از ترک کنگره جامعه جراحان خبر داد و گفت: «در این کنگره افراد را به سمت انجام عمل های زیبایی سوق می دهند و پزشکان جوان را تشویق به انجام این عمل ها می کنند.» این در حالی است که دکتر ایرج خسرونیا، رییس جامعه متخصصان داخلی کشور گفته: پزشکان جوان هم تمایل بیشتری به تخصص در حوزه زیبایی پیدا کرده اند؛ این مسیله باعث کمبود برخی تخصص ها ازجمله متخصص داخلی شده است.

بازی با جان با قیمت ارزان
لیپوساکشن، بیشترین آمار مرگ ومیر را در جراحی های زیبایی در ایران دارد؛ به این دلیل که برخی افراد غیر فوق تخصص و برخی تکنسین ها با تبلیغات فریبنده و با پیشنهاد قیمت پایین، انواع عمل لیپوساکشن را با همکاری مراکز جراحی انجام می دهند. بسیاری از این افراد، آموزش آکادمیک و مصوب وزارت بهداشت را ندیده اند و همین باعث شده که تعداد عوارض و مرگ ومیر این عمل ها در کشور ما بالا برود.

پرآمارترین جراحی
در روش های غیرتهاجمی، تزریق بوتاکس و فیلرها در جراحی های زیبایی، عمل بینی و جراحی پلک بیشترین آمار را دارد. رتبه چهارم جراحی بینی در جهان متعلق به ایران است و هزینه آن از 20 میلیون تومان تا 120 میلیون تومان اعلام می شود. ایران در جراحی های پلاستیک هم رتبه بیستم جهان را دارد.

جراحی اجاره ای
درحالی که انجام هرگونه خدمات زیبایی مرتبط با پزشکی توسط افراد غیرمتخصص ممنوع است؛ اما نجات حسینی، نایب رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی گفته: شاهد ورود آرایشگرها و تکنسین هایی به عرصه زیبایی هستیم که در منزل یا واحدهای استیجاری اداری، بیماران را تحت عمل جراحی قرار می دهند.

ویروسی به نام زیبایی

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویروسی به نام زیبایی – ویکی بلاگ" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویروسی به نام زیبایی – ویکی بلاگ"، کلیک کنید.