ویژه برنامه های رادیو در عید مبعث اعلام شد

ویژه برنامه های رادیو در عید مبعث اعلام شد

رادیو به مناسبت فرارسیدن مبعث رسول اکرم(ص) ویژه برنامه هایی با عناوین «صبح عید با شما»، «صبح عید»، «میدان نبوت»، «بخوان به نام عشق» و… آماده پخش کرده است که از شبکه های رادیویی به روی آنتن می برد.

به گزارش ویکی بلاگ و به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، ویژه برنامه های رادیو برای روز 27 رجب، مبعث حضرت محمد(ص) به شرح زیر است: 

رادیو ایران

اهالی برنامه «صبح جمعه با شما» ویژه برنامه ای با نام «صبح عید با شما» به تهیه کنندگی ساجد قدوسیان تدارک دیده اند که ساعت 9 صبح روز پنجشنبه، 19 بهمن ماه از رادیو ایران پخش خواهد شد.

برنامه عصرگاهی «ایرانشهر» هم که از شنبه تا چهارشنبه از رادیو ایران پخش می شود، شب عید مبعث(چهارشنبه، 18 بهمن) با موضوع خوش اخلاقی ساعت 17 و 30 دقیقه به صورت ویژه به روی آنتن می رود.

«بهار جان» نیز در همین شب با موضوع فلسفه بعثت و مبعوث شدن پیامبر(ص) ساعت 22 پخش می شود.

برنامه «راه شب» هم ساعت 30 دقیقه بامداد همزمان با روز عید مبعث با پخش بسته های صوتی مختلف پخش خواهد شد.

ویژه برنامه «صبح انقلاب» هم که به مناسبت دهه فجر پخش می شود، پنج شنبه، 19 بهمن، ساعت 6 و 35 دقیقه به مناسبت عید سعید پخش خواهد شد.

«عطر گل محمدی» یکی دیگر از ویژه برنامه هایی است که با حضور محمود شاهرخی (از شاعران معاصر) از جایگاه حضرت رسول اکرم (ص) در شعر و ادب فارسی می گوید. این برنامه همزمان با روز عید سعید مبعث ساعت 8 و 30 دقیقه صبح پخش می شود.

برنامه «به افق نور» هم ساعت 11 و 30 دقیقه از رادیو ایران پخش می شود.

رادیو سلامت

برنامه «معراج آفتاب» به تهیه کنندگی سهیلا باقری و اجرای رضا شجاعی و لیلا رحیمیان از ساعت 10 و 30 تا 12 روز عید مبعث از رادیو سلامت پخش خواهد شد.

این برنامه به ویژگی های برجسته اخلاقی پیامبر و نقش اخلاق در زندگی فردی و اجتماعی انسان امروز می پردازد.

رادیو ورزش

برنامه «گود ارادت» از رادیو ورزش به ویژگی های اخلاقی و رفتاری پیامبر اکرم(ص) در زندگی اجتماعی و فردی پرداخت می شود. معرفی ورزشکارانی که در طول دوران ورزشی خود به کارهای عام المنفعه؛ فعالیت های خداپسندانه و خیرخواهانه اقدام کرده اند و دعوت از بزرگان ورزش و ورزشکارانی که به حج مشرف شده اند از دیگر بخش های این برنامه است. 

این برنامه روز عید ساعت 10 از رادیو ورزش پخش خواهد شد.

همچنین رادیو ورزش در برنامه «صبح با ورزش» روز مبعث و «عصرانه» 18 و 19 بهمن ماه با پخش موسیقی های مربوط به پیامبر مهربانی ها، پخش ارتباط های مردمی و همچنین پوشش اقدامات خیرخواهانه و نوع دوستانه ورزشکاران در راستای مسیولیت اجتماعی آنان و همچنین موضوع چگونه رکورد شادی زندگی خود را می شکنید به استقبال مبعث می رود.

رادیو صبا

رادیو صبا چهارشنبه، 18 بهمن با ویژه برنامه های «صباهنگ و صبامک» همراه خواهد بود.

برنامه موسیقی محور «صباهنگ» ساعت 18 و 30 دقیقه امروز با پخش موسیقی و ترانه های عیدانه  همراه مخاطبان است و آنها را دعوت به سرودن شعر در شب عید می کند.

ویژه برنامه «صبامک» هم ساعت 22 امشب، چهارشنبه با هنرمندی پیشکسوتان رادیو در فضایی شاد و عیدانه با اجرای نمایش های طنز، پخش طنز آهنگ و اجرای لطیفه های مردمی راهی آنتن می شود.

ویژه برنامه «صبح عید» نیز روز پنجشنبه ساعت 10 پخش خواهد شد. این برنامه با بخش های مختلف در فضایی شاد و طنزگونه با اجرای زنده نمایش های طنز، میزبانی از هنرمندان و پخش موسیقی زنده همراه است.

رادیو تهران

ویژه برنامه «میدان نبوت» با هدف ترویج مهربانی، دستگیری از نیازمندان و دعوت از هنرمندان و کارآفرینان از چهار گروه برنامه ساز رادیو تهران روی آنتن می رود.

این ویژه برنامه به صورت ویژه از صبح تا شب به همت چهار گروه برنامه ساز رادیو تهران پخش می شود. گروه فرهنگ، جامعه و سلامت رادیو تهران ساعت 6 و 30 دقیقه تا 10 در گفت وگو با مسیولان و دست اندرکاران برگزاری جشن ها و اعیاد و در مصاحبه با افراد نیکوکار و خیر از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز پخش خواهد شد.

گروه تاریخ و معارف از ساعت 10 تا 13 و 30 در فضایی عیدانه با مرور تاریخ و فلسفه بعثت و مبعوث شدن پیامبر(ص) روی آنتن خواهد رفت.

گروه دانش و اقتصاد نیز با دعوت از کارآفرینان، فعالان اقتصادی و مسیولین حوزه های جمع آوری کودکان کار از ساعت 14 تا 17 جشن میلاد حضرت رسول اکرم(ص) را برگزار می کند.

گروه ورزش و تفریحات رادیو تهران هم از ساعت 17 تا 20 «میدان نبوت» با اجرای بخش های نمایشی و طنز همراه خواهد بود.

برنامه «تهران من» هم از امروز، 18 بهمن به این مناسبت می پردازد.

رادیو اقتصاد

«سرآغاز» عنوان ویژه برنامه مبعث رادیو اقتصاد که با آیتم های مفرح فضای عیدانه را برای مخاطبان ایجاد خواهد کرد.

این ویژه برنامه در قالب گفتگو با کارشناسان اقتصاد اسلامی، مفاهیم غنی درباره سیره اقتصادی پیامبر (ع) از جمله اهمیت کار و تلاش، پایبندی به قرارداد حتی با مشرکان، عفو و گذشت از بدهکاران، انفاق، ترغیب به کار و تجارت مورد بررسی قرار می گیرد.

این برنامه پنجشنبه، 19 بهمن ساعت 10 صبح پخش می شود.

رادیو فرهنگ

گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ همزمان با شب مبعث برنامه « بخوان به نام عشق» را روز چهارشنبه، 18 بهمن ماه ساعت 20 و پنجشنبه، 19 بهمن ساعت 8 صبح با محوریت «مبعث عید اندیشه ورزی و اخلاق» به روی آنتن می برد.

ویژه برنامه «پیامبر مهربانی» هم پنجشنبه با حضور کارشناسان ابعاد تاریخی پیام بعثت را بررسی می کند. عید مبعث در فرهنگ مردم از جمله محورهای موضوعی برنامه است که ساعت 9 صبح با حضور منوچهر آذری و عباس محبی پخش می شود.

«صبح به وقت فرهنک»، «ققنوس»، «کتاب فرهنگ»، «گلبانگ سربلندی» و «سرزمین من» از دیگر برنامه های رادیو فرهنگ هستند که به جشن مبعث می پردازند.

رادیو نمایش

«بخوان به نام پروانه» ویژه برنامه مبعث رادیو نمایش است که نسیم السادات صباغان نویسندگی و تهیه کنندگی و نازنین مهیمنی گویندگی آن را بر عهده دارد.

این برنامه ویژه با موضوع وفاداری پنجشنبه ساعت 8 و 30 تا 10 و 30 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود.

رادیو پیام

رادیو پیام نیز در روز عید ویژه برنامه ای تحت عنوان «پیام مبعث» را به مدت 2 دقیقه با موضوع اهداف مبعث پیامبر(ص) از زبان کارشناسان مذهبی به روی آنتن خواهد برد.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویژه برنامه های رادیو در عید مبعث اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویژه برنامه های رادیو در عید مبعث اعلام شد"، کلیک کنید.