ویژگی های مکتب مدیریتی و حکمرانی شهید رییسی

وزیر آموزش و پرورش تشریح کرد؛

ویژگی های مکتب مدیریتی و حکمرانی شهید رییسی

وزیر آموزش و پرورش ویژگی های مکتب مدیریتی و حکمرانی شهید آیت الله رییسی را طی دوران ریاست جمهوری برشمرد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش درمراسم بزرگداشت شهیدان خدمت که با حضور میثم لطیفی معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی و خانواده شهید مالک رحمتی در مدرسه امام صادق (ع) برگزار شد با گرامی داشت یاد همه شهدای خدمت به ویژگی های مکتب مدیریتی و حکمرانی شهید آیت الله رییسی اشاره کرد و گفت: کاری که حضرت آیت الله رییسی انجام داد بازگرداندن دولت به مسیر اصلی خود بود، یعنی دولت برای مردم، آن هم با مجاهدت، با اخلاص و تلاش خستگی ناپذیر؛ اقدامی که هرچقدر زمان می گذرد ابعاد این کار عظیم بیشتر مشخص می شود.

وزیر آموزش و پرورش دومین ویژگی حکمرانی مومنانه، مخلصانه آیت الله رییسی را بازگرداندن اخلاق به سیاست برشمرد و گفت: هرچه توهین و حرف غیرمنصفانه و مغرضانه به او زده شد، به جای جواب همان فرصت کوتاه را هم خدمت کرد. 

وی اضافه کرد: بازگرداندن دولت به مردم سومین ویژگی ایشان بود. در 33 ماه یک دور تمام ایران را سفر کردند و نیمه دوم سفر ها را هم انجام دادند. دولت را به مردم بازگرداند. خط قرمز ایشان بعد از حدود الهی، مساله مردم بود. رضایت مردم و آرامش مردم خط قرمز ایشان بود. در تمام برخورد های سیاسی که با او می شد می گفت من با خدا عهد کردم که وارد این منازعات نشوم. مردم چه گناهی کرده اند؟ و این ویژگی فوق العاده را داشتند. 

صحرایی ویژگی بسیار ممتاز دیگر حضرت آیت الله رییسی را بازگرداندن امید و اعتماد به مردم دانست و گفت: در دیدار نوروزی کارگزاران در سالن اجلاس فرمودند ابرپروژه دولت عبارت است از ترویج امید و اعتماد. به درستی خط رهبر معظم انقلاب را دنبال می کرد که باید با امید و اعتماد به سمت پیشرفت حرکت داشت. 

وی با بیان اینکه آخرین سفر استانی ایشان در تاریخ ایران ماندگار شد، گفت: تشییع ایشان در شهر های مختلف هم اتفاق مهمی بود. با اعلام عزای عمومی در چندین کشور، چند میلیارد نفر در جهان در عزا عمومی رفتند. او چکار کرد؟ او فطرت الهی مردم را بیدار کرد. 

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: بازگرداندن دولت به خدمت بی منت، ویژگی دیگری ایشان بود. کلیدواژه ایشان این بود که «ما کاری نکردیم»، «هر کاری می کنیم وظیفه ماست». شهر و روستا و بندر و دریا و جا هایی که پیش از او یک مدیرکل هم نرفته بود، رییس جمهور رفتند.

صحرایی به ویژگی های دیگر شهدای خدمت هم اشاره کرد و گفت: دو دولتمردی که در رکاب ایشان شهید شدند، هر دو نمونه و الگو بودند. اخلاق نیکو، روی گشاده، آماده برای کمک، تمرکز بر ماموریت از ویژگی های دکتر مالک رحمتی بود. همیشه در جمع مردم بود. کمتر مالک رحمتی را پشت میز استانداری دیده اند و مدام در میدان پیگیر کار مردم بوده است. 

وی با بیان اینکه شهدا به ما نیاز ندارند بلکه ما به روش و منش و نگرش آنها نیاز داریم، اظهارکرد: شهید امیرعبداللهیان اسوه اخلاق بود. من گمان نمی کنم کسی در طول زندگی از ایشان ناراحت شده باشد. معلم آموزش و پرورش بود و معلمانه دستگاه دیپلماسی کشور را اداره می کرد. ایشان دو ویژگی بارز داشتند؛ اول اینکه خط عزت، حکمت و مصلحت را در سیاست خارجی با اقتدار پیش برد و ویژگی دوم او اخلاقش بود. بزرگمردی که خانواده خود را به دیدار خانواده شهدای غزه می برد تا تسلای روح آن خانواده ها باشند. قیمتی بود و با شهادت قیمتی تر شد. بار ها و بار ها دیده شد که چقدر این مرد مطمین و مسلط و مقتدر و باجرات در کار بود. فاصله دیپلماسی و میدان را اینقدر کم کرد که این دو یکی شدند. بخش مهمی از عملیات وعده صادق با هدایت رییس جمهور و ایشان انجام شد. 

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: امروز شهید رییسی بین ما نیست، اما راه او هست، قله انقلاب شده و مکتب کماکان زنده است. ذوب در ولایت بود. به تمام معنا امر ولی را دنبال می کرد. تمام این افتخار مربوط به نعمت ولایت است. ما دلمان قرص و خیالمان راحت است که مسیر انقلاب شتابنده و مقتدر پیش خواهد رفت. شکر نعمت ولایت بابت این نوع پرورش و این نوع نگهداری و این نوع ایجاد آرامش در کشور.

صحرایی گفت: ما در دولت همه هم قسم شده ایم که تا اربعین ایشان بکوشیم به اندازه یک سالی که در پیش بود، کار کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویژگی های مکتب مدیریتی و حکمرانی شهید رییسی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویژگی های مکتب مدیریتی و حکمرانی شهید رییسی"، کلیک کنید.