پادشاه اردن: به آتش بس دایمی در غزه نیاز است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین ویکی بلاگ، «عبدالله الثانی بن الحسین» پادشاه اردن بامداد سه شنبه بعد از دیدار با «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا، بر لزوم برقراری آتش بس دایمی در نوار غزه تاکید کرد.

عبدالله الثانی طی نشست خبری به همراه بایدن، گفت: «ما نمی توانیم حمله اسراییل به رفح را تحمل کنیم زیرا منجر به یک فاجعه انسانی خواهد شد. تهدید به آواره کردن فلسطینی های ساکن غزه را نیز نمی توان پذیرفت».

به نوشته وبگاه شبکه «الجزیره»، وی با بیان اینکه به آتش بس دایمی در غزه و ارسال کمک به این باریکه نیاز است، توضیح داد: «ما باید تلاش ها را برای دستیابی به آتش بس در غزه تقویت کنیم و افق سیاسی برای رسیدن به راهکار دو دولتی پیدا کنیم».

پادشاه اردن ضمن ضروری دانستن نقش آژانس امدادرسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی در نوار غزه، اظهار داشت: «ضروری است که آنروا به وظایف خود ادامه دهد زیرا هیچ آژانس دیگری بجز آنها قادر به انجام عملیات بشردوستانه در غزه نیست».

طبق این گزارش، عبدالله الثانی در ادامه با بیان اینکه جدایی کرانه باختری از غزه قابل قبول نیست، تصریح کرد: «وضعیت کرانه باختری و اماکن مقدس در بیت المقدس را نباید نادیده گرفت».

وی همچنین افزود: «ادامه تشدید تنش توسط شهرک نشینان [صهیونیست] منجر به هرج و مرج در منطقه خواهد شد».

بایدن نیز در این نشست خبری در واکنش به حمله ارتش رژیم صهیونیستی به رفح ادعا کرد: «اسراییل نباید بدون برنامه ای برای تضمین امنیت غیرنظامیان، به عملیات نظامی در رفح ادامه دهد». (جزییات بیشتر)

 

پادشاه اردن: به آتش بس دایمی در غزه نیاز است

 

پایان پیام/
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پادشاه اردن: به آتش بس دایمی در غزه نیاز است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پادشاه اردن: به آتش بس دایمی در غزه نیاز است"، کلیک کنید.