پرسپولیس و امتیاز 68، رکورد شاید بدون جام!

پرسپولیس و امتیاز 68، رکورد شاید بدون جام!

آفتاب نیوز :

اگر استقلال دچار لغزش نشود و امتیاز ندهد پرسپولیس حتی در صورت سه برد متوالی هم به جام نخواهد رسید، اما حداقل اوسمار و تیمش به یک عدد مهم دست خواهند یافت.

پرسپولیس با هدف قهرمانی به سه هفته پایانی فصل نگاه می کند و با وجود دشواری های هر مسابقه و چالش های مواجهه با هر یک از سه تیم استقلال خوزستان، شمس آذر و مس رفسنجان به فکر کسب امتیاز حداکثری از این سه مسابقه خواهد بود تا در صورت لغزش احتمالی رقیب دیرینه برای هفتمین بار در هشت سال اخیر به عنوان قهرمانی برسد.

البته چنانچه پرسپولیس این هدف را محقق کند و در هر سه بازی پیروز شود و به موازات آن استقلال نیز گاف ندهد، خبری از جام نخواهد بود و به نوعی دستاوردی نخواهد داشت، اما پرسپولیس با نیمه هدایت یحیی و اوسمار رکورد کسب امتیاز خود در فصول سی هفته ای را طی ادوار لیگ برتر خواهد شکست.

بیشترین امتیاز پرسپولیس در فصولی که در لیگ 16 تیمی قهرمان شده، 67 بوده که در لیگ های نوزدهم و بیستم به دست آمد و با اینکه امتیاز 68 در لیگ برتر رکوردشکن نخواهد بود، اما بهترین دستاورد سرخ ها از حیث کسب امتیاز در این رقابت های دوره ای با فرمت جدید به حساب می آید.

در عین حال پرسپولیس فقط با کسب یک پیروزی در سه بازی آینده از رکورد امتیازی خود در فصل هجدهم عبور خواهد کرد که موفق شده بود با 61 امتیاز قهرمان شود.

از سوی دیگر پرسپولیس برای شکستن رکورد بهترین گل زده اش طی هشت فصل اخیر کار دشواری دارد چرا که در سه بازی آینده باید بیشتر از یازده گل بزند. 

سرخ ها در لیگ هفدهم موفق به ثبت 48 گل شده اند و در شرایطی که همین حالا 37 گل زده دارند از فصل هجدهم بیشتر گل زده اند و برای عبور از رکورد لیگ 21 حداقل 6 گل و برای شکستن رکورد بهترین گل زده طی این فصول 12 گل دیگر می خواهند.

همچنین پرسپولیس اگر بتواند در این سه بازی دروازه خود را بسته نگه دارد با 14 گل خورده شرایطی برابر با لیگ های شانزدهم، هجدهم و بیستم خواهد داشت، اما قادر به شکستن رکورد کمترین گل خورده خود نیست چرا که فصل قبل تنها با 13 گل خورده قهرمان شد.

متعاقب این آمار پرسپولیس همین حالا با تفاصل گل 23 از آمار پایانی فصل هجدهم خود عبور کرده، اما برای ثبت بهترین تفاضل گل خود در این 8 فصل باید 11 گل بالاتر برود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرسپولیس و امتیاز 68، رکورد شاید بدون جام!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرسپولیس و امتیاز 68، رکورد شاید بدون جام!"، کلیک کنید.