چالش رو به رشد برای بایدن؛ اقبال رای دهندگان آمریکایی به ترامپ بیشتر می شود

پایگاه شبکه «سی.ان.ان» با استناد به نتایج نظرسنجی ها تحلیل کرد اقبال رای دهندگان آمریکایی نسبت به جو بایدن کاهش و متقابلا نسبت به رقیب جمهوریخواه او، دونالد ترامپ، رو به افزایش بوده که این زنگ خطر را برای رییس جمهور آمریکا به صدا درآورده است.

به گزارش ویکی بلاگ، این رسانه آمریکایی به این موضوع اشاره می کند که دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا و نامزد فعلی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری 2024 تبدیل به تنها رییس جمهور تاریخ این کشور شد که در طول چهار سال ریاست جمهوری خود هرگز میزان محبوبیت 50 درصدی و بالاتر از آن را در نظرسنجی های شرکت افکارسنجی «گالوپ» از دهه 1940 تا به حال تجربه نکرده است.

با این وجود، ارزیابی رای دهندگان در دوره پسا ریاست جمهوری درباره دونالد ترامپ رو به مثبت تر شدن رفته که زنگ خطر را برای دموکرات ها به ویژه با توجه به این موضوع که درصد محبوبیت خود جو بایدن کاهش هایی تاریخی را تجربه می کند به صدا در آورده است.

در یک نظرسنجی سی.ان.ان در ماه آوریل 55 درصد آمریکایی ها گفتند ریاست جمهوری دونالد ترامپ را موفقیت آمیز می دانند – این یک جهش بزرگ نسبت به رقم 41 درصد به حساب می آید که در ژانویه 2021، بلافاصله بعد از پایان ریاست جمهوری ترامپ، شرکت کنندگان این دوره را موفقیت آمیز توصیف کردند.

«جی کمپبل» یک مجری دموکرات افکارسنجی که نظرسنجی هایی در حوزه اقتصاد را با یک شریک جمهوریخواه برای رسانه «سی.ان.بی.سی» انجام داده است، اظهار کرد: «اگر این اعتبارها برای ترامپ پای بر جا بمانند بایدن به دور دوم ریاست جمهوری خود نخواهد رسید.»

به نوشته سی.ان.ان، افزایش محبوبیت روسای جمهور آمریکا در دوران پسا ریاست جمهوری امر نامعمولی نیست. تفاوتی که ترامپ با بقیه رییس جمهورهای اسبق شکست خورده دارد این است که چهار سال بعد از پایان ریاست جمهوری خود، مجددا می خواهد به کاخ سفید برگردد. افزایش اقبال عمومی به روسای جمهور اسبق در دوران پسا ریاست جمهوری بیشتر از همه توجه مورخان را به خود جلب می کند. همین ارزیابی های عمومی امسال تعیین می کند که چه کسی کنترل کاخ سفید را به دست بگیرد.

جو بایدن در اوایل کارزار ریاست جمهوری خود کمتر وقتش را صرف تبلیغ علیه سوابق ترامپ در دور نخست ریاست جمهوری اش می کرد و بیشتر به دنبال تبلیغ این بود که در دور دوم ریاست جمهوری خودش ممکن است چه کارهایی انجام دهد.

به گزارش این رسانه آمریکایی، به نظر می رسد که این توازن در حال تغییر است.

کارزار ریاست جمهوری جو بایدن سرمایه گذاری سنگینی بر تبلیغات تلویزیونی علیه سوابق دوره ریاست جمهوری ترامپ در ایالت های تعیین کننده رقابت ریاست جمهوری کرده است.

یک نظرسنجی گالوپ در سال گذشته میلادی نشان داد که نرخ محبوبیت ترامپ معادل 46 درصد است. این رقم 12 درصد بیشتر از آخرین محبوبیتی است که برای ترامپ در دوره ریاست جمهوری اش معادل 34 درصد ثبت شد.

میزان افزایش محبوبیت ترامپ در نظرسنجی های گالوپ در دوره پسا ریاست جمهوری تقریبا با میزان افزایش محبوبیت دو رییس جمهور دموکرات و جمهوریخواه اسبق آمریکا، جیمی کارتر و جورج بوش پدر در نظرسنجی های این شرکت در دوران پسا ریاست جمهوری آنها یکی است.

نظرسنجی های شرک تهای افکارسنجی دیگر آمریکا نیز بهبود محبوبیت ترامپ در دوره پسا ریاست جمهوری را نشان داده اند. نظرسنجی ماه آوریل «نیویورک تایمز/سی ینا کالج» نشان داد 48 درصد از افراد ثبت نام شده به عنوان رای دهنده می گویند که ترامپ آمریکا را وارد وضعیتی بهتر کرد، در حالی که این میزان بعد از ریاست جمهوری او 46 درصد بود.

حدود دو سوم رای دهندگان در نظرسنجی نیویورک تایمز/سی ینا کالج در ماه آوریل گفتند مدیریت اقتصاد توسط ترامپ را تایید می کنند و حدود نیمی از آنها نیز مدیریت او در قبال مهاجرت و مقابله با جرایم را تایید کردند.

نظرسنجی سراسری که شبکه سی.ان.ان در ماه آوریل انجام داد نیز یک سری تغییرات قابل توجه را در نگرش های رای دهندگان نشان داد. مقایسه نظرسنجی سی.ان.ان در 2021 با نظرسنجی این شرکت در ماه گذشته میلادی نشان داده که زنان با درصد افزایش بیشتر نسبت به مردان، افراد رنگین پوست با درصد افزایش بیشتری نسبت به سفید پوستان، افراد بزرگسال در سن کار با درصد بیشتری نسبت به سالمندان، و رای دهندگان دموکرات با درصد افزایش بیشتری نسبت به جمهوریخواهان ریاست جمهوری دونالد ترامپ را موفقیت آمیز ارزیابی کردند.

55 درصدی که در نظرسنجی سی.ان.ان ریاست جمهوری ترامپ را موفقیت آمیز ارزیابی کردند، خیلی بیشتر از 39 درصدی است که در همین نظرسنجی نسبت به دوران کاری بایدن ارزیابی مثبت داشتند.

تقریبا هر رییس جمهور اسبق معاصر آمریکا شاهد افزایش میزان محبوبیتش سال ها بعد از ترک ریاست جمهوری بوده است. زمانی شرکت گالوپ در سال 2023 به سنجش دیدگاه های عمومی نسبت به روسای جمهور اسبق پرداخت، مشخص شد که همه روسای جمهور اسبق معاصر به غیر از بیل کلینتون درصد محبوبیت بالاتری نسبت به زمانی که کاخ سفید را ترک می کردند، ثبت کرده اند؛ حتی جورج بوش پدر و جیمی کارتر که قبل از ترامپ تنها یک دوره ریاست جمهوری را تجربه کردند، هر کدام محبوبیت بیشتری نسبت به زمانی ثبت کردند که در کارزار خود برای رسیدن دوباره به کاخ سفید شکست خوردند.

آلن آبراموویتز، یک استاد علوم سیاسی دانشگاه «ایموری» که در مطالعه محبوبیت های روسای جمهور آمریکا تخصص دارد، گفت: «افزایش محبوبیت ترامپ بعد از ترک ریاست جمهوری یک پدیده کاملا جدید نیست.»

او اظهار کرد در اتمسفر سیاسی شدیدا قطبی شده امروز چندان جای تعجب نیست که نارضایتی از بایدن به تقویت اقبال به ترامپ بینجامد. این استاد دانشگاه گفت: «همیشه رابطه معکوسی بین اینکه مردم چطور رییس جمهور کنونی متعلق به یکی از احزاب اصلی و رییس جمهور قبلی متعلق به حزب مخالف آن را ارزیابی کنند، وجود داشته است. اگر شما الان نسبت به وضعیت فعلی امور ناراضی هستید، این ممکن است بر ارزیابی شما نسبت به رییس جمهور قبلی تاثیر بگذارد.»

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چالش رو به رشد برای بایدن؛ اقبال رای دهندگان آمریکایی به ترامپ بیشتر می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چالش رو به رشد برای بایدن؛ اقبال رای دهندگان آمریکایی به ترامپ بیشتر می شود"، کلیک کنید.