کاهش هزینه های ازدواج جوانان اولویت طرح وصال شیرین – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

کاهش هزینه های ازدواج جوانان اولویت طرح وصال شیرین - خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ویکی بلاگ، حجت الاسلام متقی فر، در اولین نشست تخصصی وصال شیرین که با حضور نمایندگان این طرح از استان های مختلف برگزار شد، ضمن تشریح این طرح گفت: کانون های ازدواج آسان از گذشته در حال فعالیت بودند. در بعضی شهرها هم شبکه فعالین ازدواج به راه افتاد که همچنان در برخی از شهرها فعال هستند.

وی با اشاره به تجملات مرسوم در حوزه برگزاری مراسم ازدواج که هزینه های گزافی به جوانان تحمیل میکند یادآور شد: از سال 88 آمار سالیانه ازدواج افزایش نیافته بود، اما از سال 98 در دوران کرونا آمار ازدواج افزایش یافت. این به دلیل کاهش تجملات بود که جوانان به ازدواج روی آوردند.

متقی فر خاطرنشان کرد: مخاطب در وصال شیرین همه جوانان هستند نه اینکه صرفاً برای محرومین کار کنیم. از با کیفیت ترین خدمات تا خدمات معمولی تر را می توان هماهنگ کرد و از طریق پلتفرم «همراه» در اختیار جوانان قرار داد تا بدون بدهی زندگی خود را شروع کنند.

وی با اشاره به اینکه کانون های ازدواج آسان و شبکه فعالین ازدواج برای اینکه بتوانند خدماتی بدهد و مجموعه خود را بچرخانند باید مبالغی دریافت کنند، اظهار داشت: ما هیچ انتفاعی از ستاد وصال شیرین نخواهیم برد. یعنی ما از جوانان در ازای ارایه خدمات پول نمی گیریم. البته منظور ما این نیست که همه ملزومات رایگان شود اما می توان کاری کرد که با قیمت مناسب تمام شود و تا جای ممکن هزینه ها را کاهش داد.

متقی فر نقطه عطف کار را عدم رقابت طرح وصال شیرین با کانون های ازدواج آسان و شبکه فعالین ازدواج دانست و بیان کرد: ما در طرح وصال شیرین وارد کار اجرایی نمی شویم و فعالیت ما در حد ستادی باقی خواهد ماند. اما با طراحی سامانه همراه در صدد کمک به کانون ها و شبکه های ازدواج آسان و مراکز مشاوره در استان ها هستیم و آن ها را از نظر نیازمندی ها و تجهیزات تامین مالی می کنیم.

وی در تشریح طرح وصال شیرین گام های تعریف شده در مراکز استان و شهرستان ها را برشمرد و گفت: گام اول شناسایی مغازه داران، خیرین و خدمات دهندگانی مانند تالار و رستوران است که حاضرند تخفیف بدهند. گام دوم ارزیابی فعالیت ها است و گام بعدی ثبت این مجموعه ها در سامانه همراه خواهد بود که این امر به مجموعه های وصال شیرین در استان ها سپرده شده است. جوانان با مراجعه به سامانه، خدمات را می بینند و انتخاب می کنند و با دریافت معرفی نامه از طریق سامانه خدمات می گیرند.

متقی فر در پایان ضمن اعلام خبر رونمایی از این طرح در هفته ازدواج در خردادماه امسال گفت: تلاش می کنیم امسال نسبت به گذشته میزان هزینه تمام شده ازدواج را تا حدی کاهش دهیم. این امر با همکاری و انتقال تجربه مسوولین طرح در استان ها تسهیل خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش هزینه های ازدواج جوانان اولویت طرح وصال شیرین – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش هزینه های ازدواج جوانان اولویت طرح وصال شیرین – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.