کدام مناطق تهران پاک ترین و آلوده ترین هوا را دارند؟

کدام مناطق تهران پاک ترین و آلوده ترین هوا را دارند؟

به گزارش ویکی بلاگ، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم اکنون (20 بهمن ماه) در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش ویکی بلاگ، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون» با میانگین 94 بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

آلاینده شاخص هم اکنون «ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون» با میانگین 78 و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

شهر تهران در سال جاری 10 روز هوای پاک، 211 روز هوای قابل قبول، 92 روز ناسالم برای گروه های حساس و 12 ناسالم برای همه را تجربه کرده است.

مردم منطقه 20 آلوده ترین و 22 پاک ترین هوا را تجربه می کنند

براساس گزارش شهر، براساس داده های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز در شرایط قابل قبول قرار دارد. به طوری که وضعیت آلاینده شاخص ( PM2.5) هم اکنون عدد 78 را نشان می دهد. این در حالی است که 2 ایستگاه در وضعیت پاک (سبز) 24 ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) و 4 ایستگاه در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) قرار دارند.

گفتنی است؛ شاخص کیفیت هوای تهران در 24 ساعت گذشته روی عدد 90 و وضعیت قابل قبول قرار داشت.

بر اساس گزارش سایت کنترل کیفیت هوای تهران ایستگاه فرمانداری شهر ری در منطقه 20 با ثبت عدد شاخص 141 و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس، آلوده ترین نقطه و ایستگاه شهرک چشمه در منطقه 22 با شاخص 30 و قرار گرفتن در وضعیت پاک، بهترین شرایط را در شهر تهران دارند.

بر اساس جدول رنگ بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه های سبزرنگ شرایط “پاک”، زردرنگ شرایط “قابل قبول”، نارنجی رنگ شرایط “ناسالم برای گروه های حساس”، قرمزرنگ شرایط “ناسالم” و بنفش رنگ شرایط “بسیار ناسالم” را نشان می دهد.

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کدام مناطق تهران پاک ترین و آلوده ترین هوا را دارند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کدام مناطق تهران پاک ترین و آلوده ترین هوا را دارند؟"، کلیک کنید.