کرملین: نتیجه دور اول انتخابات فرانسه با آنچه در اروپا می‌گذرد مطابقت دارد

کرملین: نتیجه دور اول انتخابات فرانسه با آنچه در اروپا می‌گذرد مطابقت دارد

دفتر ریاست جمهوری روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که نتیجه دور اول انتخابات پارلمانی فرانسه پیش از هر چیز تاییدی بر روندهای سیاسی جاری در کشورهای مختلف اروپایی است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، حزب راست افراطی «اجتماع ملی» در دور نخست انتخابات پارلمانی فرانسه به یک پیروزی تاریخی دست یافت و برای نخستین بار در صدر نیروهای سیاسی این کشور قرار گرفت.

پیروز نهایی این انتخابات پس از تلاش احزاب رقیب برای تشکیل ائتلاف‌هایی به منظور کسب اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان، یکشنبه شب آینده مشخص خواهد شد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت که مسکو از نزدیک انتخابات فرانسه را دنبال می‌کند و اعتقاد دارد که نتایج دور اول این انتخابات منعکس‌کننده روندی جاری در سراسر اروپا است.

وی افزود: این روند (گرایش به سمت راست افراطی) پیش‌تردر تعدادی از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه مشاهده شده بود و نتایج انتخابات روز یکشنبه تاییدی بر آن است.

سخنگوی کرملین سپس تصریح کرد: «منتظر دور دوم خواهیم بود، اگرچه ترجیحات و اولویت‌های رای دهندگان فرانسوی برای ما کم و بیش روشن است.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کرملین: نتیجه دور اول انتخابات فرانسه با آنچه در اروپا می‌گذرد مطابقت دارد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کرملین: نتیجه دور اول انتخابات فرانسه با آنچه در اروپا می‌گذرد مطابقت دارد"، کلیک کنید.