کودکان از چه سنی می توانند ماست بخورند؟

کودکان از چه سنی می توانند ماست بخورند؟

ماست اولین ماده غذایی لبنی است که در غذای تکمیلی به کودک داده می شود.

به گزارش ویکی بلاگ، نوزادان از شش ماهگی می توانند ماست را امتحان کنند. ماست یک راه مفید برای اطمینان از دریافت برخی از مواد مغذی مورد نیاز کودک شما است و تطبیق پذیری آن باعث می شود که زمینه مناسبی برای معرفی میوه ها و سبزیجاتی باشد که برای تمام عمر از آنها لذت خواهند برد.

ماست، پروتیین و مواد مغذی ضروری مانند کلسیم برای ساخت استخوان ها و ماهیچه های قوی، «روی» برای حمایت از رشد و عملکرد سیستم ایمنی بدن و «ب 12» برای رشد مغز و تولید گلبول های قرمز سالم را دارد. ماست، بافت لطیفی دارد و برای کسانی که برای اولین بار این ماده غذایی را تجربه می کنند به راحتی پذیرفته می شود. ماست به دلیل فرآیند تخمیری که طی می کند، کیفیت خوبی دارد. بیشتر ماست ها با کشت های زنده و فعال تهیه می شوند، بنابراین پروبیوتیک ها (باکتری های خوب) را برای سلامت دستگاه گوارش فراهم می کنند.

در شش ماهگی، شیر مادر و در شرایط خاص شیر خشک همچنان منبع اصلی تغذیه کودک هستند و این در طول سال اول زندگی او نیز خواهد بود و سپس آماده می شوند تا از غذاهای دیگری مانند ماست لذت ببرند. در شش ماه اول زندگی، شیر مادر یا شیر خشک غنی شده با آهن باید تنها منبع تغذیه کودک به حساب می آید. 

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، ماست ساده، بهترین انتخاب برای کودک است، زیرا در عین حال سرشار از مواد مغذی و فاقد قندهای افزوده است و می تواند پایه و اساس ماجراجویی طعم عالی بعدی کودک باشد.

 افزودن میوه ها یا سبزیجات پوره شده به ماست ساده یک راه جذاب و مناسب برای معرفی طعم ها است؛ هلو یا موز پوره شده را برای یک تجربه شیرین با ماست مخلوط کنید. همچنین برای یک غذای خوش طعم، سیب زمینی شیرین پوره شده را با ماست مخلوط کنید. ماست را با منبع پروتیین دیگری مانند پوره مرغ یا لوبیا جفت کنید.

از 12 تا 23 ماهگی، کودک در حال رشد شما می تواند مصرف لبنیات را تا مجموع دو وعده در روز افزایش دهد. این می تواند ترکیبی از شیر گاو، ماست و پنیر باشد. با پزشک اطفال خود در مورد اینکه چه زمانی و چه مقدار غذا باید به کودک خود برای رشد و تکامل سالم معرفی کنید، مشورت کنید.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کودکان از چه سنی می توانند ماست بخورند؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کودکان از چه سنی می توانند ماست بخورند؟"، کلیک کنید.