گرمازدگی؛ بیشترین علت مراجعات پزشکی حجاج ایرانی

گرمازدگی؛ بیشترین علت مراجعات پزشکی حجاج ایرانی

ستاد عملیات بهداشت و درمان هلال احمر در حج 1403 اعلام کرد

آفتاب نیوز :

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرکز پزشکی حج و زیارت به عنوان متولی اصلی ارایه خدمات بهداشت و درمان به زایران ایرانی در مراسم حج تمتع، جزییات ارایه خدمات به زایران را از ابتدای عملیات درمانی حج تا پایان روز 19 خردادماه به شرح زیر اعلام کرده است:

1- از شروع عملیات بهداشتی و درمانی هلال احمر در حج تمتع سال جاری، 262 هزار و 109 خدمت به زایران ارایه شده که از این میزان، 222 هزار و 351 خدمت در مکه و 35 هزار و 754 خدمت در مدینه ارایه شده است. در حال حاضر 34 زایر در بیمارستان هلال احمر و 18 زایر در بیمارستان سعودی بستری هستند.

2- بیشترین علت مراجعات زایران؛ گرمازدگی، مشکلات تنفسی و گوارشی بوده و همچنین شکستگی مچ دست، کف و انگشت کوچک پا و ضرب دیدگی بر اثر سقوط از پله برقی و سر خوردن بر روی سطوح صاف و سنگ فرش ها بوده است. با توجه به اینکه بسیاری از زایرین با سنین بالا دچار پوکی استخوان هستند بنابراین لازم است که نکات ایمنی را رعایت کنند؛ چراکه این افراد ممکن است با یک افتادن ساده دچار شکستگی مچ دست، مفصل لگن و بسیاری از شکستگی های دیگر شوند و در اثر این موضوع ممکن است برخی نتوانند اعمال خود را انجام دهند و مجبور شوند حج خود را نیمه کاره رها کنند.

3- با توجه به در پیش بودن ایام تشریق (11 تا 13 ذی الحجه) وسایل، تجهیزات و داروهای مورد نیاز حجاج ایرانی در حال ارسال به صحرای عرفات و منا برای برپایی بیمارستان های صحرایی و خدمت به زایران است.

4- جلسات پزشکان عرب زبان و پزشکان داوطلب برای خدمت به زایران در ایام تشریق برگزار و هماهنگی های لازم انجام شده است تا حجاج ایرانی از خدمات کامل بهداشتی و درمانی در ایایم تشریق برخوردار باشند.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، کادر درمان و پزشکان هلال احمر جمهوری اسلامی، آماده ارایه خدمات به حجاج هستند و پیش بینی های لازم برای ارایه خدمات مفید در مراسم عرفات را انجام داده اند. طبق تعاملات صورت پذیرفته و مشارکت موسسه مطوفیه حجاج ایرانی در عربستان، 9 مرکز درمانی و بیمارستان با تجهیزات کامل در صحرای عرفات و منا برپا خواهد شد و یک دستگاه آمبولانس در اختیار درمانگاه های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار می گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گرمازدگی؛ بیشترین علت مراجعات پزشکی حجاج ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گرمازدگی؛ بیشترین علت مراجعات پزشکی حجاج ایرانی"، کلیک کنید.