گفت وگوی تلفنی ماکرون و زلنسکی

گفت وگوی تلفنی ماکرون و زلنسکی

رییسان جمهور فرانسه و مصر در یک گفتگوی تلفنی جنگ اوکراین و اوضاع پیرامون این مساله را به بررسی گذاشتند.

به گزارش ویکی بلاگ، در گفتگوی ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهوری اوکراین  با امانویل ماکرون همتای فرانسوی اش درباره اوضاع در صحنه نبرد و نیازهای دفاعی اوکراین شامل پهپاد، تجهیزات دفاعی، مهمات و توپخانه به همراه جنگ افزارهای الکترونیک و سیستم های دفاع هوایی صحبت شد.

روسای جمهوری اوکراین و فرانسه همچنین درباره پیش نویس یک سند دو جانبه درباره تضمین های امنیتی بر اساس اعلامیه گروه 7 در ویلنیوس صحبت کردند.

زلنسکی در شبکه ایکس نوشت: من با ماکرون صحبت و از او و مردم فرانسه بابت حمایت های بی دریغشان تشکر کردم. گفت وگویی متمرکز و بسیار مثبت بود و ما درباره آنچه نبرد اوکراین به آن نیاز جدی دارد، صحبت کردیم.

ماکرون نیز تمایلش را برای سفر به اوکراین در فوریه سال جاری میلادی با هدف نهایی کردن تضمین های امنیتی به این کشور اعلام کرد.

اخیرا، دفتر ریاست جمهوری اوکراین گزارش کرده بود که توافق دو جانبه بین کی یف و پاریس در حال نزدیک شدن به نهایی شدن است.

اواسط ژانویه 2024، نخستین توافق نهایی شده بین اوکراین و انگلیس در جریان سفیر ریشی سوناک، نخست وزیر انلگیس به کی یف امضا شد.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گفت وگوی تلفنی ماکرون و زلنسکی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گفت وگوی تلفنی ماکرون و زلنسکی"، کلیک کنید.