7 استان ساحلی درگیر غریق هستند

7 استان ساحلی درگیر غریق هستند

ویکی بلاگ/گیلان معاون سازمان امور اجتماعی وزارت کشور پهنه سواحل در شمال و جنوب کشور را به ترتیب 900 و 1800 کیلومتر دانست و تاکید کرد: هفت استان ساحلی درگیر موضوغ غریق هستند.

محمدصادق کریمی کیا امروز، 17 خردادماه در حاشیه بازدید از سواحل شهرستان رودسر، آزادسازی سواحل را میراث ماندگار شهید آیت الله رییسی دانست و اظهار کرد: رییس جمهور از سال 1400 موضوع آزادسازی سواحل و استفاده همه مردم از موهبت دریا را به صوت جدی پیگیری کرد و لذا طی دو سال گذشته شاهد تحقق آزادسازی به جز در محدوده های نظامی و گمرکات بودیم.

وی با بیان اینکه مسیله سواحل در کشور با دو مخاطره ایمنی و فرهنگی همراه است، افزود: یکی از این مخاطرات ایمنی ساحل است که متاسفانه سالانه شاهد تعدادی غریق هم در سواحل شمال و هم در سواحل جنوب هستیم.

معاون توسعه سرمایه اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، پهنه سواحل در شمال و جنوب کشور را به ترتیب 900 و 1800 کیلومتر دانست و تاکید کرد: هفت استان ساحلی درگیر موضوع غریق هستند و لذا مجموعه دولت و عوامل اجرایی آن در فصولی که استفاده از دریا بیشتر می شود، مکلف به ایجاد ایمنی ساحل؛ همچنین جلوگیری از ناهنجاری های احتمالی فرهنگی و اجتماعی هستند.

کریمی کیا با اشاره به عملکرد چشمگیر گیلان در حوزه ایمنی ساحل طی سال 1402، عنوان کرد: شاهد کاهش قابل ملاحظه مغروقین در چهار ماه خرداد، تیر، مرداد و شهریور 1402 به تعداد 10 نفر بودیم؛ البته یک غرقی هم زیاد است، اما این کاهش نسبت به سال 1401 که حدود 40 فوتی بود، بسیار خوب است.

وی مجموعه دولت و وزارت کشور و استانداری ها را داغدار رییس جمهور شهید دانست و متذکر شد: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، خللی در امورات کشور رخ نداده و برنامه ریزی های لازم را در حوزه گردشگری دریا و ساحل انجام خواهیم داد.

معاون سازمان امور اجتماعی وزارت کشور تابستان را فصل گردشگری در محدوده سواحل خزر دانست و گفت: هماهنگی های لازم بین مجموعه وزارت کشور و استانداری گیلان و فرمانداری ها و عوامل اجرایی قبل از فرارسیدن تعطیلات تابستانی ایجاد شده تا نوید کاهش مغروقین را داشته باشیم و بتوانیم از ناهتجاری را جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به اجرای برنامه های مناسبتی در سواحل، خاطرنشان کرد: طبق پیش بینی ها شاهد افزایش گردشگران نسبت به سال گذشته خواهیم بود و لذا باید از هم اکنون برنامه ریزی های مناسب را داشته باشیم.

کریمی کیا همچنین به مصوبه هییت وزیران مبنی بر تشکیل سازمان توسعه و عمران سواحل در سال 92 اشاره کرد و یادآور شد: اگرچه این مصوبه به تایید شورای نگهبان رسیده، اما هنوز ابلاغ نشده تا یک سازمان مستقل متولی امر ساماندهی سواحل باشد.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "7 استان ساحلی درگیر غریق هستند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "7 استان ساحلی درگیر غریق هستند"، کلیک کنید.